O godności ludzkiej

Moi kochani, każdy z Nas ma niezbywalną godność. Każdy z Nas jest umiłowanym dzieckiem samego Boga. Chrystus umiłował każdego z Nas z osobna. Czy my potrafimy w pełni korzystać z tej godności? Czy potrafimy mówić „Nie” kiedy pojawia się zagrożenie mogące zaszkodzić naszej godności?

imagesW tych dniach po raz kolejny odbywa się przystanek Woodstock. Wielu młodych ludzi z calej Polski przyjechało do Kostrzyna nad Odrą aby się tam bawić. Niestesty duża grupa Woodstockowiczów zatraciła zdolność dobrej zabawy. Jesteśmy świadkami nadużywania alkoholu, spożywani narkotyków, uprawiania seksualnych orgii, oddawania czci innym bóstwom. Bardzo popularne na Woodstocku jest to, że duża część tej imprezy odbywa się po prostu w błocie. Czy do tego został stworzony człowiek? Nie. To naprawdę trudny widok kiedy obserwuje się wielu młodych ludzi którzy nie mają pojęcia co zatracają popadajac w alkohol, narkotyki czy seks. Ja jestem przekonay, że na Woodstocku nie ma złej młodzieży. Możecie mi nie wierzyć ale tam nie ma złej młodzieży. Tam jest młodzież zagubiona, niekochana, porzucona, zraniona. Tam jest młodziez do której trzeba wyjść z miłościa co robią Ewangelizatorzy Przystanku Jezus. W każdym z tych ludzi jest żywy Bóg którego musimy w tych ludziach zobaczyć. Bóg jest teraz Woodstockowiczem pragnącym miłości, zrozumienia, pokoju serca. Ten Bóg nie brzydzi się tych ludzi lecz właśnie tam przychodzi ze Swoją łaską. Tak wielu z Nas ogranicza misję głoszenia Ewangelii tylko i wyłącznie do terytorium kościoła. Dzisiaj serce duszpasterstwa jest na przystankach gdzie przesiaduje zraniona, porzucona młodzież. Dzisiaj serce duszpasterstwa jest na ławce przed sklepem gdzie często widzimy pijanych do nieprzytomności ludzi. Dzisiaj serce duszpasterstwa jest przy drogach i w lasach gdzie stoją młode dziewczyny oferujące seks za pieniądze. Dzisiaj serce duszpasterstwa jest wszędzie tam gdzie jest ludzkie cierpienie, brak zrozumienia, brak miłości, brak akceptacji. Dzisiaj amboną jest cały świat a głosicielami nie sa już kapłani lecz każdy z Nas.

jezuslogo_1_Nie możemy nie reagować kiedy ludzka godność jest niszczona. Alkoholizm, narkomania, handel ludźmi, prostytucja, chora seksualność i wiele innych niszczą godność człowieka. Bracie, siostro, proszę Cię o to abyś nigdy nie zgorszył się drugim człowiekiem. Nie przejmuj się grupą pseudokatolików którzy powiedzą, że to nie wypada, tak nie wolno. Katolicyzm jest religą miłości która w sposób szczególny powinna dotykać ludzi opuszczonych i zranionych. Walka o ludzką godność jest w dzisiejszych czasach bardzo wazna ponieważ w pogoni za pieniądzem i chwilowa przyjemnością jesteśmy w stanie zaprzepaścić wszystko. Drogi Papież Benedykt XVI mówi takie słowa o ludzkiej godności:

„Gdzie Bóg nie jest na pierwszym miejscu, narażona jest na szwank ludzka godność. Jest więc pilną potrzebą doprowadzenie do tego, by współczesny człowiek odkrył prawdziwe oblicze Boże, które objawiło się w Jezusie Chrystusie” 

Chrystus jest zawsze gotowy aby Cię podnieść nawet z największego upadku. On się Ciebie nie brzydzi i nawet jeśli po uszy będziesz tkwił w grzechu to On będzie pragnął Cię uwalniać i uwolni…jeśli tylko będziesz chciał…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *