Ciemność wiary

wiar1Są takie trudne momenty w życiu chrześcijanina kiedy nie czujemy Boga. Nie widzimy Go. Nie dostrzegamy sensu naszego życia. Nasza wędrówka wydaje się być wędrówką bez celu i sensu. Czasami te noce wiary są bardzo mocne, niekiedy wyjemy z bólu chcąc odnaleźć Jego obecność. Cóż nam wtedy pozostaje? Każdą ciemność naszej wiary może rozjaśnić tylko światło Chrystusa. Czasami tak trudno zdobyć się Nam na odszukanie obecności Chrystusa, tak często jesteśmy zrezygnowani, popadamy w rutynę zadowalając się tylko cząstkowym doświadczeniem wiary. Tak nie może być – życie chrześcijanina to ciągłe, nieustanne, zaczynane co dzień od nowa, poszukiwanie prawdy i wiary, nawet wtedy, kiedy ciemność jest tak gęsta, że jedyne co widzimy to nasza niedola. Moc Chrystusa i Jego światło są większe od naszej ludzkiej niedoli. Kiedy w Twojej wierze przychodzą ciemności, zwątpienie, niepewność, to jeszcze mocniej zacznij szukać Boga, jeszcze mocniej przylgnij do Niego i nie bój się powiedzieć: Idę Panie, chociaż widzę tylko ciemność. Chrystus ma moc wyprowadzania nawet z największej ciemności. Dlaczego ciemności wiary?

wiar3Trudności w wierze, ciemności wiary(to określenie jest mi bliskie), są swego rodzaju próbą naszej wiary i naszej ufności. Wiarę próbuję się jak złoto w tyglu, mówi Pismo. Próba wiary nie będzie łatwa, nie będzie przyjemna – będzie boleć. Będzie Ci ciężko, będziesz wył, będziesz płakał i błagał, wiele razy wyda Ci się, że to wszystko nie ma sensu, i kiedy staniesz w bezsilności przed Bogiem, i powiesz: Panie, przymnóż mi wiary, to odniesiesz zwycięstwo nad Swoją własną pychą, bo uznasz, że zależny jesteś od Stwórcy. Bóg nie pragnie Twoich cierpień, kiedy wystawia Cię na próbę. Bóg tych, których kocha, wystawia na próbę.

wiar2Nie bój się, kiedy przychodzi ciemność wiary, lecz z jeszcze większym zaparciem, mimo cierpienia idź za Chrystusem, poszukuj Jego światła w ciemności Twojej wiary i bądź pewien: On jest przy Tobie, nawet gdy tego nie czujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *